foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 535 898 170
+48 603 820 811

Udrożnianie rur

Zapchane rury kanalizacyjne to przykre zdarzenie, które niestety przydarzyć się może w naszych domach.

Przyczyn powstawania zatorów w rurach może być wiele. Może to być zbyt mała średnica przekroju rury odpływowej, zbyt mały kąt nachylenia, za duża odległość od zlewu, czy prysznica do pionu kanalizacyjnego, bądź szamba, usytuowanie przez instalatora kolan 90 stopni i jeszcze wiele innych.

Rury kanalizacyjne za odpływem zlewu kuchennego położone ze zbyt małym spadem mają tendencję do zapychania się i najpewniej co jakiś czas będą tracić drożność. Odkładający się na ściankach tych rur tłuszcz po każdorazowym zakończeniu zmywania naczyń tworzy cieniutką warstwę, która przylega do ścianek rury. Taki proces powtórzony wiele razy utworzy po krótszym lub dłuższym czasie całkowite zaczopowanie rury odpływowej i brak spływu wody. Proces ten nazywany jest także miażdżycą rur kanalizacyjnych.

Jeżeli już do tego dojdzie, konieczna będzie interwencja fachowca dysponującego profesjonalnym sprzętem do udrożniania rur kanalizacyjnych. Pogotowie wodno- kanalizacyjneWrocław z doświadczeniem i odpowiednimi narzędziami na pewno poradzi sobie z problemem jakim jest udrożnienie rur w ścianach.

Zapchany odpływ od wanny czy prysznica to nie jest komfortowa sytuacja. Każdy przecież chciałby mieć możliwość dbania o własną higienę, a zapchanie odpływu zwłaszcza nagłe może przysporzyć nie małego stresu. Niestety nieprawidłowe wykonanie instalacji kanalizacyjnej przez montera prędzej czy później doprowadzi do jej niedrożności. Czasami jednak zdarza się tak, że ze względu na usytuowanie pomieszczeń, odległości do pionu kanalizacyjnego itp nie ma fizycznej możliwości położenia rur odpływowych w 100% zgodnie ze sztuką budowlaną. Nie oznacza to jednak, że zapchanie uniemożliwi na zawsze korzystanie z łazienki.

Profesjonalne czyszczenie rur kanalizacyjnych zapewni możliwość sprawnego funkcjonowania urządzeń sanitarnych jakimi są prysznic, wanna, umywalka czy bidet.

W nagłych sytuacjach, gdy niezbędna jest niecierpiąca zwłoki interwencja należy dzwonić po pogotowie wodno-kanalizacyjne Wrocław, które natychmiast po zgłoszeniu awarii wyrusza na pomoc w trudnych przypadkach i zapchaniach rur kanalizacyjnych.

 

Mechaniczne czyszczenie rur:

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji wykonuje się, gdy mamy odczynienia z zatkana instalacją wewnętrzną, wtedy wykorzystujemy specjalne sprężyny z odpowiednimi końcówkami (spirala mechaniczna).

Spirala mechaniczna to bardzo silna maszyna, dzięki której wycinamy przerastające korzenie, tłuszcze, szlamy i osady. Dzięki jej pracy nawet największy zator jesteśmy w stanie rozbić.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji:

Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową stosuje się do udrażniania i czyszczenia rur, studzienek, pionów, poziomów, i wpustów ulicznych.

Czyszczenie polega na wprowadzeniu pod dużym ciśnieniem strumienia wody z odpowiednio dobranymi dyszami w zależności od rodzaju kanalizacji, zatoru oraz osadu.

Posiadamy dwa specjalistyczne pojazdy wysokociśnieniowe WUKO , które wyczyszczą każdego rodzaju rury.

Dodatkowo przeprowadzamy Inspekcję TV :

Sprawdzamy kanalizacje sanitarną, deszczową, przemysłową oraz ogólnospławną. Wykonujemy kompleksowy przegląd instalacji, w celu sprawdzenia drożności, braku wad oraz czy instalacje są wykonane zgodnie z przepisami .

 

Przepychanie kanalizacji

Zapchany odpływ zlewu, umywalki, wanny czy prysznica to bardzo uciążliwa awaria zdarzająca się często w starszych budynkach wyposażonych w rury kanalizacyjne o znacznie zmniejszonych średnicach wewnętrznych. Zazwyczaj przyczyną powstawania przewężeń jest osad z kamienia wodnego, pozostałości detergentów i tłuszczów . Są jednak metody pozwalające udrożnić zapchane rury kanalizacyjne.

Wykonuję profesjonalne usługi przepychania niedrożnych rur kanalizacji w mieście Wrocław, udrażnianie rur odpływowych w wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych. Jako doświadczony hydraulik mam wypracowane i sprawdzone metody mechaniczne i ciśnieniowe stosowane przy udrożnianiu rur, dzięki czemu mogę być pewny prawidłowo realizowanych zleceń i zagwarantować długie i poprawne działanie instalacji. Udrożnienie zapchanej umywalki, odpływu od wanny czy brodzika prysznicowego - także z syfonem stropowym, przepychanie toalety lub odpływu zlewozmywaka to nie problem, a to wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie na terenie Wrocławia.

Oferta

Profesjonalne czyszczenie kanalizacji – Wrocław i okolice

Jesteśmy prawdziwymi profesjonalistami, którzy wiedzą wszystko o swoim fachu. Dlatego potrafimy zająć się zarówno standardowym przepychaniem rur, jak i poprawą stanu bardziej zaawansowanych systemów kanalizacyjnych. Naprawiamy niedrożne toalety, zatkane umywalki czy wanny bądź brodziki, które nie odprowadzają wody. Wykorzystujemy węże ciśnieniowe i sprężyny mechaniczne, dzięki czemu przetykanie rur nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Stawiamy również na doskonałe relacje z klientami – szybko docieramy na wskazany adres, a po zakończeniu usługi skrupulatnie sprzątamy miejsce pracy.

Przepychanie kanalizacji Wrocław i okolice – postaw na ekspertów

Wykonujemy znacznie więcej niż tylko drobne zlecenia dla klientów indywidualnych. Zajmujemy się również kompleksowym czyszczeniem kanalizacji dla instytucji i dużych firm z Wrocławia. Przy pomocy kamer wykonujemy diagnozę problemu, a następnie korzystamy z nowoczesnych metod, by pozbyć się zalegających nieczystości. Stosujemy m.in. umożliwiające dokładne przepychanie kanalizacji urządzenia wysokociśnieniowe. Pomagamy pozbyć się wszelkich zalegających nieczystości i poprawić stan instalacji. Czyszczenie rur wykonujemy zarówno w warunkach domowych, jak i w bardziej skomplikowanych przypadkach. Klienci z Wrocławia lub okolic mogą śmiało zdać się na nasz profesjonalizm.

Przetykanie rur metodą mechaniczną

Dysponujemy sprzętem, który umożliwia nam bezproblemowe dopasowanie się do specyfiki konkretnych problemów. Szeroki wachlarz dostępnych metod działania sprawia, że radzimy sobie świetnie w każdej sytuacji. Czyszczenie rur wykonujemy m.in. metodą mechaniczną, przy zastosowaniu spirali elektrycznej firmy REMS. To wyjątkowo efektywny sposób pozbycia się nieczystości z instalacji. Wykorzystanie kamer pozwala bezustannie monitorować stan kanalizacji. Oferujemy znacznie więcej niż tylko przepychanie rur! Obsługujemy zarówno średnie bądź duże firmy z Wrocławia, jak i klientów indywidualnych z okolic – skontaktuj się z nami, jeśli szukasz prawdziwych ekspertów.